Zelenina patří k nejdůležitějším potravinám v našem jídelníčku a zastánci mnoha směrů zdravé výživy dokonce tvrdí, že by měla mít v tzv. potravinové pyramidě zásadní prostor. Měla by pokrýt celou pyramidovou základnu, na níž pak navážou luštěniny, celozrnné obiloviny, ovoce a ořechy. Teprve v horní části je více místa pro maso, mléčné výrobky a potravinové doplňky, přičemž vegani tam samozřejmě žádné živočišné produkty nemají. Bohužel se však většina současné společnosti orientuje ve stravování spíše opačným směrem, tedy tuto pyramidu převrací naruby a ještě do ní přidává alkohol, kofein a další nepříliš vhodné či přirozené zdroje.
Otázkou zdravé výživy se ale nyní zabývat nebudeme a naopak budeme řešit, jak zmiňovanou zeleninu co nejefektivněji dopravit na váš trh. Abyste si mohli zakoupit nejen čerstvé plody, ale i zeleninu ve zpracované podobě, kam patří pyré, šťávy a pasírované kousky.
Logistika v potravinářském odvětví se výrazně odlišuje od běžné přepravy balíčků, objednaných například v obchodech s obuví či textilem. Zde je nutné brát ohled na zdravotní hledisko a trvanlivost, a tomu se také musí přizpůsobit přepravní plastové kontejnery.
Jestliže chcete například dopravit na delší vzdálenost pasírovaná rajčata, a půjde o objemy v řádu hektolitrů, musíte přijít s variantou řešení, propracovanou do nejjemnějšího detailu, a tomu odpovídá například IBC kontejner. Jeho užitný objem je 1000 litrů, kontejnery lze vyskládat na sebe do pětipatrového komínu, aniž by se převrhával a převracel, načež se rajčata umístí https://domazlicky.denik.cz/zpravy_region/v-nove-vsi-umisti-radary-20171215.html dovnitř do speciální jednorázové plastové fólie. Efektivita skladování i přepravy potravin je vysoká i díky tomu, že kontejnery jsou skládací, a že v době, kdy je nevyužíváte, zaberou velmi málo skladovacího prostoru. Zaujímají navíc tvar obdélníkového hranolu, a s ním se lépe využívá přepravní či skladový prostor, na rozdíl od plechových sudů a podobných nádob válcového tvaru.