Site Overlay

Když se vám peršan zašpiní, pozvěte domů na jeho vyčištění specialisty


Perské koberce patří k nejkrásnějším ozdobám v domě. Jestliže k nim vhodně sladíte nábytek, malbu stěn a bytové doplňky, bude jednou z dominant obývacího pokoje, ložnice či dětského pokojíku. Výhodou těchto koberců je nejen jejich zajímavý vzhled, ale i poměrně dlouhá životnost. Vydrží kročejovou námahu mnoha let a mohou skvěle posloužit i pro občasné posezení s notebookem nebo pro hraní s dětmi. Na perském koberci se dobře staví stavebnice, skládá puzzle nebo hrají karty. Můžete si na něj položit podnos s občerstvením a klábosit tu s vašimi přáteli třeba do půlnoci. Má to však jednu podmínku, a sice koberec musí být čistý a voňavý.

perský koberec

Koberce se v průběhu jejich využívání postupně zanáší prachem a dalšími nečistotami a my se je snažíme odtud odstranit poměrně primitivními metodami. Uvědomte si, že koberec je textilie, a že textilní oblečení, které nosíme na sobě třeba celý den, a navečer je již značně propocené, odkládáme do pračky, ovšem koberec pouze vysáváme nasucho do papírového sáčku, případně sběrné nádoby s vodou.

prochozený peršan

Můžete namítat, že přece koberec není tolik zatěžován, jako naše spodní prádlo, například ponožky, v nichž trávíme celý den, jenže častá chůze po koberci právě v ponožkách nebo naboso přispěje k tomu, že se mezi vlákna vetře náš pot a spolu s ním i bakterie, které se jím živí, a produkují onen známý chodidlový odér. Stačí pak ponechat koberec zatěžovat našimi chodidly delší čas, například rok až dva roky, a za tu dobu do sebe spolehlivě natáhne to, co ponožky během celodenního nošení.

Naštěstí existuje pomoc v podobě čištění perských koberců, což je proces, který je zbaví nejen skvrn a nečistot, ale i chodidlového odéru. Můžete pak bez obav pozvat domů vaše hosty, kteří budou vnímat z podlahy příjemnou vůni, a nebudou se zdráhat si tu s vámi zahrát třeba Člověče nezlob se.